Recenzje

Assassin’s Creed: Syndicate recenzja, newsy, opis

Kolejne wydanie przez studio Ubisoft bardzo dobrej gry rozgrywającej się w czasach wiktoriańskiej Anglii z nowymi i ciekawymi nowościami. Przeczytaj recenzję gry Assasin Creed Syndicate.

Rozgrywka

Assasin Creed Syndicate wniósł bardzo dużo do świata Assasyna. Nowa grafika i mechanika sprawiają że granie stało się przyjemniejsze. Wcielamy się w postać Jacoba Fryea, który wraz ze swoja siostrą bliźniaczką (Evia) prowadzą spokojne życie Assasyna w Anglii. Cała fabuła jest stworzona do tego, by grać tymi dwoma postaciami. Są misje, które wymagają od nas przełączenia się rozgrywki na jedną z tych postaci. Każdą postać można ulepszać i rozwijać jej poziom. Każda z tych dwóch postaci ma także swój określony wpływ na fabułę oraz na drugą z postaci. I to jest innowacyjne w tej grze – nigdy jeszcze twórcy nie wydali gry, w której można grać dwoma postaciami.

Jest to oczywiście plusem, ale również minusem. Plusem dlatego, że mamy w rozgrywce trochę świeżości. Gdy mamy możliwość grania dwoma postaciami, jest przynajmniej jakieś urozmaicenie. Jest również możliwość poznania fabuły z drugiej strony, oczami drugiej postaci. Minusem dlatego, że przez to że mamy dwie postaci, to musimy je równo rozwijać, a to nie jest łatwe. Nie można skupić się na jednej z nich bo zaraz musimy skupiać się jeszcze bardziej na drugiej.

Assasin Creed Syndicate został wyposażony w nową mechanikę oraz styl walk. Mamy przepiękne animacje, coś na wzór z poprzedniego Assasyna czyli z Assasyna Unity. Zamiast szabli posiadamy nóż, którym walczymy i zabijamy przeciwników. Jest to dosyć proste w obsłudze, wystarczy że nauczycie się kilku kombinacji oraz kontr ataków ze strony przeciwników. Walki wyglądają bardzo widowiskowo i dynamicznie, dlatego w tej części gry tak chętnie się walczy. Evie jak i jacob posiadają linkę ukrytą na lewym przedramieniu, tam gdzie ukryte jest ostrze. Dzięki temu nie musicie męczyć się ze wspinaczką na dach. Jest to bardzo pomocne i jednocześnie jest to trochę zaprzeczenie idei sprawności Assasynów, bowiem ona właśnie, a nie linka, pomagała wcześniej wspinać się na dachy bez większych problemów.

W grze mamy do dyspozycji takie bronie jak: noże do rzucania, noże do walki, rewolwery, pałki itp.

Jako sposób zarobku wykorzystujemy tutaj nasz pociąg, który podobnie jak kawiarnię w Assasyn Unity możemy ulepszać, robić misję i dostawać pieniądze. Niestety nie służy on do przemieszczania się po mapie, co na pewno przyspieszyło by szybkość wykonywania misji. Do przemieszczania natomiast służą powozy.

Grafika

Assasin Creed Syndicate jest bardzo dobrą grą pod względem graficznym, ponieważ tak jak pisaliśmy, posiada bardzo dobry silnik graficzny. Jednak pod tym względem dużo się nie różni od Assasyna Unity, czyli poprzedniej wersji gry.

Fabuła

Akcja gry toczy się w połowie XIX wieku w Londynie. Czasy rewolucji przemysłowej dają o sobie znać Wielu magnatów przemysłowych toczy między sobą wojnę. Do tego powstają różnego rodzaju gangi z którymi walczymy. Gra toczy się wokół niszczenia gangów i niestety gra momentami przypomina współczesne GTA, w której walki między gangami są kwintesencją rozgrywek. Podczas przechodzenia gry, mamy możliwość spotkania sławnego mordercy Kuba Rozpruwacza. Stajemy z nim twarzą w twarz. Niestety to dostępne jest w dodatku DLC. W tym dodatku możemy nawet zagrać Kubą Rozpruwaczem i stanąć twarzą w twarz z Jackobem oraz Evie!

Podsumowanie

Assasin Creed Syndicate to genialna, dynamiczna gra, tocząca się w XIX wiecznym Londynie. Gra ma bardzo rozwiniętą mechaniką i przyjemny styl walki. W grze możemy grać dwoma postaciami, możemy rozwijać je i ulepszać. Niestety gra ma kilka słabych stron. Grafika, która się prawie nie różni od poprzedniego wydania Assasyna. Antyaliasing jest praktycznie taki sam jak również tekstury. Niektóre misje poboczne i główne nie różnią się zbyt wiele, często posiadają bardzo podobne zakończenia. Przez całą grę walczymy z gangami, które opanowały Londyn, co momentami przypomina grę GTA. Element Assasyna, czyli cichego zabójcy w tym tytule został pominięty, lub potraktowany w nienależyty sposób. Dlaczego? Dlatego, że posiadanie linki do wspinaczki nie jest elementem, który charakteryzuje działania Assasynów. Brak jest możliwości pełnej kastomizacji postaci, tak jak było to w Unity co powoduje, że nie możemy ubrać swoją postać w rzeczy, które są najładniejsze i zarazem dobre. Zostało to rozwiązane tak, że zdobywamy punkty za które kupujemy ulepszenia. Ponadto stroje są bardzo słabe w tej części gry, nie różnią się np. kolorem.

Gra jest dostępna na: PC, PS4, XBOX ONE.

Plusy:

  • Dynamiczna walka,
  • Dobry styl walki,
  • Umiarkowana trudność w sposobie walki.

Minusy:

  • Słaba grafika,
  • Za dużo ułatwień np. linka do wspinaczki.
Related posts
Recenzje

RimWorld, czyli symulator kosmicznego rozbitka

Historiio kosmicznych rozbitkach, którzy radzą sobie wbrew surowymi trudnym…
Read more
Recenzje

Call of Cthulhu – recenzja

Twórczość H.P.Lovecraftama już niemal wiek.
Read more
Recenzje

Hitman 2 - kolejne akcje Agenta 47

Z Agentem 47 gracze mogli poznać sięjużw 2000 roku.Od tego czasu…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.