Recenzje

Farming Simulator 2020 recenzja, newsy, opis

To kolejna odsłona symulatora farmy, w której znajdziemy nowe maszyny, nowe rośliny, nową grafikę i geamplay. Musimy pamiętać że jest to wersja mobilna gry, dlatego też niektóre rzeczy mogą być ograniczone. Zapoznajcie się z recenzją gry Farming Simulator 2020.

Rozgrywka

Farming Simulator to symulator gospodarstwa rolnego. Aby zarobić pieniądze, musimy uprawiać rośliny lub hodować zwierzęta. Gra korzysta z dorobku poprzednich odsłon. Dostajemy dobrą oprawę graficzną, dużo marek maszyn rolniczych oraz rozwinięte zarządzanie farmą.

Umiejętne zarządzanie swoim gospodarstwem, to klucz do dużych zarobków. Przede wszystkim musicie skonkretyzować swoje cele. Zarządzajcie mądrze, dokonujcie wyboru w sposób należyty. Przed kupnem jakiejś maszyny, zastanówcie się kilka razy, ponieważ być może akurat nowa maszyna nie jest wam wcale potrzebna.

Sterowanie

Jest bardzo prosto rozwiązane. Jak w większości gier na telefony i tablety do poruszania się wykorzystujemy wirtualny joystick, który jest na ekranie. Można również wykorzystać żyroskop i ruszać się za pomocą obracania, przechylania telefonu czy tabletu. Możecie się zastanawiać np. jak podłączyć naczepę, jak włączyć kombajn itp. Farming zamontował w lewym górnym rogu podpowiedzi, które mówią jak coś włączyć/wyłączyć lub podczepić/odczepić. Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż nie musimy przy każdej czynności włączać ustawień gry i szukać odpowiedniej kombinacji do zrobienia jakiejś czynności.

Możliwość zatrudnienia pracowników

Tak jak w poprzednich tytułach, mamy możliwość zatrudnienia pracowników, aby to oni wykonali pracę zamiast nas. Jeżeli nie możemy w danej chwili skosić pola, to na kombajn możemy zatrudnić pracownika. Pracownik automatycznie na bieżąco pobiera pensję z naszego konta. Niestety do niektórych zadań nie da się zatrudnić pracowników, co jest dużym problemem.

Uprawy

W Farming Simulator 2020 jest aż 20 rodzajów upraw. Przed zasianiem każdej z nich, powinniście dobrze się zapoznać z danym rodzajem uprawy, odpowiednio przygotować pole i kupić odpowiednie maszyny do zbioru i zasiania danej uprawy.

Mapa to nasze centrum dowodzenia

Mapy w całej serii Farming Simulator to odpowiednik centrum dowodzenia, w którym możemy sprawdzić stan obróbki naszych pól, rodzaj uprawy na nim zasianej i pogląd na nasze maszyny. Ten pomocny element nie raz ułatwi wam rozgrywkę.

Podsumowanie

Farming Simulator to fantastyczna seria o symulatorach farmy. Fs 2020 to nowa lepsza odsłona tej serii, w której dostaniemy nowe marki maszyn, nową mapę do gry, lepsze efekty wizualne i graficzne oraz nowe rodzaje upraw. Jako że gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne, to rozgrywki i sposób poruszania się jest dostosowany do możliwości tych urządzeń. I rzeczywiście gra się bardzo przyjemnie. Niestety grafika jest nieco gorsza niż w przypadku wersji na komputer, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Gra jest dostępna na: Android, Nintendo Switch, IOS.

Plusy:

  • Duża ilość maszyn,
  • Nowe maszyny i marki,
  • Nowe rodzaje upraw.

Minusy:

  • Gorsza grafika niż wersji komputerowej.
Related posts
Recenzje

RimWorld, czyli symulator kosmicznego rozbitka

Historiio kosmicznych rozbitkach, którzy radzą sobie wbrew surowymi trudnym…
Read more
Recenzje

Call of Cthulhu – recenzja

Twórczość H.P.Lovecraftama już niemal wiek.
Read more
Recenzje

Hitman 2 - kolejne akcje Agenta 47

Z Agentem 47 gracze mogli poznać sięjużw 2000 roku.Od tego czasu…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.