Informacje

Ghost of Tsushima informacje, newsy, opis

Ghost of Tsushima to nadchodząca gra przygodowa akcji opracowana przez Sucker Punch Productions i wydana przez Sony Interactive Entertainment na PlayStation 4. Przedstawiamy informacje o grze.

Fabuła

Rok 1274. Na kontynencie azjatyckim imperium mongolskie rządzone jest praktycznie niepodzielnie. Jego władcy zachłannie przejmowali bogactwo feudalnej Japonii. Khan Kubilaj decyduje się na atak. Jego pierwszym celem jest wyspa Cushima, położona dokładnie w środku Cieśniny Koreańskiej. Podczas ataku siły mongolskie dokonują masakry w jednej z wiosek. Wśród ofiar znalazła się rodzina i przyjaciele głównego bohatera gry, samuraja, który wierzy w obronę Krainy Kwitnącej Wiśni. Udaje mu się zachować życie. Od tego momentu głównym celem bohatera jest pomszczenie jego bliskich i powstrzymanie Mongołów. Aby to zrobić, musi zapomnieć o tradycjach samurajów i nauczyć się nowego sposobu walki – stylu Ducha.

Mechanika

Podobnie jak produkcje marki inFamous, Ghost of Tsushima to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem, którą można pokonywać pieszo i konno. Twórcy kładą duży nacisk na system skradania. Siły wroga są przytłaczające, więc chociaż tytuł ma szeroki zakres broni – od katan po łuki – bezpośrednia konfrontacja z przeciwnikami, nie zawsze jest najbardziej rozsądnym pomysłem. Skradanie się to nie tylko spryt. Gracz ma do dyspozycji wiele gadżetów, które odwracają uwagę przeciwników – w tym bomby dymne. W Ghost of Tsushima programiści porzucili klasyczny system znaczników, który prowadzi gracza do celów misji. Zamiast tego funkcję tę pełnią elementy otoczenia – ślady lub charakterystyczne punkty nawigacyjne. Ma to zachęcić graczy do bliższego poznania świata gry.

Gra dostępna na PS4.

Related posts
Informacje

Anthem

Miłośnicy FPS-ówjużod lutego 2019 roku mogą…
Read more
Informacje

World of Warships

Jednymz najlepiej znanych producentów gier wojennych utrzymanychw konwencji MMO…
Read more
Informacje

World of Warplanes

Rynek gierfree-to-playcieszy siędużą popularnością…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.