Porady

Half-Life: Alyx porady, newsy, opis

W tym artykule zamieściliśmy garść porad dla graczy Half-Life: Alyx. Jest to strzelanka pierwszoosobowa i jednocześnie to prequel Half-Life 2. Gracz wciela się w niej w bohatera o imieniu Alyx Vance, który za wszelką cenę stara się wraz z ojcem pokonać siły Kombinatu. Gra działa wyłącznie w technologii VR kompatybilnej z platformą Steam.

Rzeczywistość wirtualna była brana pod uwagę od samego początku”. Bohaterka otrzymuje narzędzia wielofunkcyjne, trzykrotną broń oraz rękawice grawitacyjne do manipulowania otoczeniem. Wszyscy walczą z kosmitami.

Czy technologia zapewnia sukces

Z powodu głośnych komunikatów, które gra otrzymała w mediach i zapowiedziach, spodziewaliśmy się po grze czegoś więcej. Jednak po spędzeniu ponad ośmiu godzin w okularach, nie byliśmy w pełni usatysfakcjonowani. Half-Life: Alyx to solidne dzieło, ale brakuje mu tak naprawdę przemyślanej fabuły. Nie wystarczy technologia VR – potrzeba solidnej treści, którą wzmacniać może technologia, ale nie ją zastępować.

Kwestie techniczne pozostawiają wiele do życzenia, gdyż Valve nie może magicznie ominąć ograniczeń technicznych. Analizując dane z różnych czujników i zachowując minimalne opóźnienie, cała scena musi być renderowana w wysokiej rozdzielczości wynoszącej ponad 60 klatek na sekundę, co wymaga dużej mocy obliczeniowej. Czasami to zawodzi.

Gra dostępna na: PC.

Related posts
Porady

Porady dla graczy w grze Transport Fever 2

Porady dla graczyw grze Transport Fever 2 pozwoląCi na rozwinięcie…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Horizon Zero Dawn

Porady dla graczy Horizon ZeroDawnzebrane przez naszą redakcję, pozwolą…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Total War Saga: Troy

Porady dla graczyw grze Total War Saga:Troyto gratka dla prawdziwych fanów…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.