Porady

Half-Life: Alyx porady, newsy, opis

W tym artykule zamieściliśmy garść porad dla graczy Half-Life: Alyx. Jest to strzelanka pierwszoosobowa i jednocześnie to prequel Half-Life 2. Gracz wciela się w niej w bohatera o imieniu Alyx Vance, który za wszelką cenę stara się wraz z ojcem pokonać siły Kombinatu. Gra działa wyłącznie w technologii VR kompatybilnej z platformą Steam.

Rzeczywistość wirtualna była brana pod uwagę od samego początku”. Bohaterka otrzymuje narzędzia wielofunkcyjne, trzykrotną broń oraz rękawice grawitacyjne do manipulowania otoczeniem. Wszyscy walczą z kosmitami.

Czy technologia zapewnia sukces

Z powodu głośnych komunikatów, które gra otrzymała w mediach i zapowiedziach, spodziewaliśmy się po grze czegoś więcej. Jednak po spędzeniu ponad ośmiu godzin w okularach, nie byliśmy w pełni usatysfakcjonowani. Half-Life: Alyx to solidne dzieło, ale brakuje mu tak naprawdę przemyślanej fabuły. Nie wystarczy technologia VR – potrzeba solidnej treści, którą wzmacniać może technologia, ale nie ją zastępować.

Kwestie techniczne pozostawiają wiele do życzenia, gdyż Valve nie może magicznie ominąć ograniczeń technicznych. Analizując dane z różnych czujników i zachowując minimalne opóźnienie, cała scena musi być renderowana w wysokiej rozdzielczości wynoszącej ponad 60 klatek na sekundę, co wymaga dużej mocy obliczeniowej. Czasami to zawodzi.

Gra dostępna na: PC.

Related posts
Porady

Star Wars: Squadrons

Gra jest kolejną propozycją dla fanów serii filmowej, którzy lubią sobie postrzelać. Cenne…
Read more
Porady

Among Us

Mimo, że pozycja ta jest dosyć prosta,porady dla graczywgrze Among…
Read more
Porady

Werewolf: The Apocalypse

Gra została stworzona przez francuskie studio Cyanideijest typowym przedstawicielem RPG…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.