Recenzje

Little Town Hero – recenzja, newsy, opis

Japońskie gry zawsze były specyficzne. Zawdzięczają temu kulturze tego kraju, która odizolowana przez długi czas od reszty świata wytworzyła zupełnie inną mentalność i spojrzenie na świat w porównaniu do tych europejskich. Little Town Hero to kolejny przedstawiciel produkcji pochodzącej z Japonii. Jeżeli interesuje Cię, jak się sprawuje, czytaj dalej recenzję Little Town Hero. 

Podstawowe informacje o grze Little Town Hero 

Tytuł został wyprodukowany przez japońskie studio Game Freak, które ma w swoim portfolio wiele produkcji z serii Pokemon, ale także inne pozycje. Na przykład Drill Dozer na Game Boya Advance, Rhythm Hunter: Harmo Knight na Nintendo 3DS czy Tembo the Badass Elephant. Studio także samodzielnie podjęło się wydania gry. Pierwotnie gra wyszła jedynie na konsolę Nintendo Switch w dniu 16 października 2019 roku, jednak później pojawiła się lokalizacja na PlayStation 4 (23 czerwca 2020 roku) oraz finalnie na komputery osobiste (9 lipca 2020 roku). 

W przypadku ostatnich maszyny muszą spełnić poniższe wymagania sprzętowe, aby były w stanie uruchomić produkcję. 

  • Dual Core, 4 GB RAM, 
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 
  • 4 GB HDD, 
  • Windows 7/10 64-bit. 

Fabuła w grze Little Town Hero 

Cała historia gry rozgrywa się w tytułowej wiosce, która przylega do potężnego zamki. W tej pięknej, fantastycznej krainie mieszkańcy nie są świadomi skrywanego w niej sekretu i cieszą się spokojnym, szczęśliwym życiem. Jednak w pewnym momencie osadę atakują przerażające potwory, a mieszkańcy małej mieściny muszą przeciwstawić się im i stawić czoła zagrożeniu. 

Graczowi przychodzi wcielić się w młodego górnika o imieniu Axe (imię zdecydowanie bardziej pasujące do drwala). Musimy zdobyć siłę, aby poradzić sobie z nękającymi wioską kreaturami. Jednak to nie jest takie łatwe. 

Fabuła nie jest zbyt odkrywcza. Można powiedzieć nawet, że stanowi przykład typowej japońskiej historii w komputerowym RPG-u. Mimo tego przyjemnie obserwuje się rozwój akcji, a postacie, które pojawiają się na ekranie, zdecydowanie da się lubić. Nie jest to nic nadzwyczajnego, ale z pewnością gra może zaoferować sporo zabawy bez znużenia czy znudzenia opowieścią. 

Rozgrywka w Little Hero Town 

Na początek skupmy się na walce. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Little Town Hero to podręcznikowy turowy japoński RPG. Jednak im bardziej się przyjrzeć, tym mniej sprawia takie wrażenie. Rozwiązania zastosowane przez twórców przypomina bardziej karciankę. Na początek Axe w walce posługuje się pomysłami (izzits) działającymi w jego wyobraźni, ale wydając na nie punkty akcje (na początek ma się ich trzy, ale w trakcie walki ich liczba może być różna), urzeczywistniamy je i zamieniamy w tzw. dazzits. W grze wyróżnia się trzy rodzaje dazzitsów

  • żółte – pełniące funkcję defensywną, 
  • czerwone – służące do wyprowadzania ataków, 
  • niebieskie – nakładające różnego rodzaju pozytywne i negatywne efekty. 

Potwory i inni przeciwnicy także korzystają z dazzitsów, czym często potrafią pokrzyżować plany. W ten sposób walki są ciekawe i często zaskakujące, co zdecydowanie działa na plus produkcji. Można znaleźć tu też planszówkowy smaczek. Od rzutu kością zależy, w jakim miejscu odbędzie się bitwa. W niektórych lokacjach można korzystać z różnego rodzaju pomocy od sojuszników po urządzenia, takie jak na przykład armata. 

Do tego wszystkiego trzeba jeszcze wspomnieć o systemie rozwoju. W Little Town Hero jest raczej prosty. Twórcy postarali się, aby był intuicyjny i nie zajmował zbyt dużo czasu, a cała gra była spokojną rozrywką. Po każdej walce Axe otrzymuje tzw. punkty Eureka, które następnie można rozwijać zdolności swoje oraz jego podopiecznych. 

Wrażenia audiowizualne 

Już na pierwszy rzut oka widać, że to japońska gra. Stylistyka anime jest tu bardziej niż ewidentna, ale myślę, że nikomu nie będzie to przeszkadzać. Przyjemne widoki są tutaj codziennością, a to nie tylko ulice miasteczka, ponieważ w trakcie rozgrywki fabuła zaprowadzi bohatera do podziemnych tuneli, pałacu i wielu innych ciekawych lokacji. 

Muzyka także robi wrażenie i zdecydowanie pasuje do sytuacji, którą gracz ma na ekranie. Jej kompozytorem jest Toby Fox, który wiele lat temu stworzył sławną produkcję o tytule Undertale. 

Little Town Hero – czy warto? 

Choć na japońskim rynku gier RPG jest wiele hitów o wiele bardziej wartych uwagi, to Little Town Hero nie odstaje od nich. To bardzo przyjemna gra w bajkowej estetyce, która spodoba się i nastolatkom, i także starszym graczom. Warto poświęcić trochę czasu, aby uratować mieszkańców miasta przed inwazją niebezpiecznych potworów. 

Related posts
Recenzje

RimWorld, czyli symulator kosmicznego rozbitka

Historiio kosmicznych rozbitkach, którzy radzą sobie wbrew surowymi trudnym…
Read more
Recenzje

Call of Cthulhu – recenzja

Twórczość H.P.Lovecraftama już niemal wiek.
Read more
Recenzje

Hitman 2 - kolejne akcje Agenta 47

Z Agentem 47 gracze mogli poznać sięjużw 2000 roku.Od tego czasu…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.