Porady

Metro Exodus

Ta dosyć wymagająca gra FPS już trzeci raz zabierze nas w swój radioaktywny świat. Poruszając się po zniszczonej wojną nuklearną Rosji, zwiedzimy wiele lokacji, w których poruszanie się tunelami metra będzie dla nas podstawą. Porady dla graczy w grze Metro Exodus są niezwykle cenne, ponieważ pozwolą przygotować się do tej ciekawej, acz stosunkowo trudnej rozgrywki.


Wskazówki do gry Metro Exodus


Skupmy się w grze przede wszystkim na przetrwaniu, które może się okazać trudne. Odwaga może u być czasami przejawem głupoty – czasem lepiej uciec, niż podjąć się walki skazanej na przegranie. Jeśli jednak już zdecydujemy się na starcie, celujmy w głowę, bo wtedy padnie najwięcej przeciwników. Musimy oczywiście trafić. Dobrym pomysłem będzie zawsze wykonywanie działania bez rozlewu krwi, jeśli tylko jest taka szansa. Dzięki temu fabuła znacznie lepiej się rozwinie. Co istotne – w grze liczy się to, czy postępujemy moralnie, czy też nie. Kiedy zabijemy bez sensu i motywu, nasze punkty karmy zaczną się liczyć i to nie na naszą korzyść.


W kwestii broni warto pamiętać, że na słabszych wrogów nadaje się wiatrówka. Jeśli jednak walczymy z silniejszymi przeciwnikami, to warto wtedy użyć mocniejszej broni, ale też używać jej z głową i oszczędnie, bo zdobycie amunicji może być często bardzo trudne. Ze względu na realistyczność świata, należy pamiętać o dbaniu o swój sprzęt – czyszczenie broni powinno być naszym nawykiem.


To, co interesujące, to możliwość zmiany pory dnia. Warto to robić, jeśli potrzebujemy wykonać jakieś konkretne zadanie. Jeśli bestie wokół lokacji grasują głównie nocą, to nietrudno zdecydować o wykonaniu misji w ciągu dnia. Aby zmienić czas wykonania zadania, należy udać się do łóżka i iść spać. To, czego nie można w świecie robić, to całkowicie swobodnie się po nim poruszać. Chodzi o to, że raz odwiedzonych lokacji nie można odwiedzić później po raz kolejny. Dlatego warto być bardzo dokładnym podczas całej rozgrywki.


Dostępna na platformy: PS4, Xbox One, PC.

Related posts
Porady

Porady dla graczy w grze Transport Fever 2

Porady dla graczyw grze Transport Fever 2 pozwoląCi na rozwinięcie…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Horizon Zero Dawn

Porady dla graczy Horizon ZeroDawnzebrane przez naszą redakcję, pozwolą…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Total War Saga: Troy

Porady dla graczyw grze Total War Saga:Troyto gratka dla prawdziwych fanów…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *