Informacje

Minecraft – wirtualny survival informacje, newsy, opis

Chcąc przedstawić informacje o grze Minecraft, trzeba przede wszystkim powiedzieć, że to survivalowa rozgrywka. Gra została stworzona przez trzech ludzi: Markus Persson, Jens Bergensten, Stephen McMmanus i wydana ok. 10 lat temu i stale jest ulepszana.

Jakiś czas temu na rynek zawitały karty graficzne z oznaczeniem RTX, czyli: ray tracing. Dzięki tej technologii gra ta wygląda nieziemsko! Lepsze efekty, lepsze tekstury, antyaliasing i przede wszystkim lepsze oświetlenie w grze.

Dlaczego survival

Minecraft jest grą survivalową, bo trzeba umieć w niej przeżyć. Mamy możliwość budowania przeróżnych konstrukcji i potrzebnych przedmiotów do przeżycia. Silnik gry pozwala nam na stworzenie od postaw swojego świata, w którym gramy. Ważne jest, aby cały czas zaopatrywać się w surowce do budowy swojego miejsca zamieszkania. Czasem przyjdzie nam się zmierzyć z różnymi potworami, więc wtedy przyda się broń, którą również trzeba tworzyć z surowców.

Minecraft to bardzo taktyczna gra, w której liczą się umiejętności przetrwania i odpowiedniego zarządzania swoimi zasobami.

Jednak w grze jest również możliwość zagrania trybu nie survivalowego, w którym nie musimy się martwić o zasoby i przeżycie, gdyż jesteśmy nieśmiertelni. Możemy wtedy podziwiać świat i grafikę, można się odprężyć i zwyczajnie pobudować skomplikowane i ciekawe konstrukcje. Gra ta to nie tylko stawianie bloczków i budowanie domków, ale też źródło kreatywnych pomysłów, które przekładają się na życie codzienne. Minecraft nie jest grą wymagającą po względem sprzętowym. Na większości komputerów można zagrać, warto jest się jedynie zaopatrzyć w kartę z serii RTX, dla lepszych efektów.

Gra dostępna na: PC, Xbox one, Ps4.

Related posts
Informacje

Anthem

Miłośnicy FPS-ówjużod lutego 2019 roku mogą…
Read more
Informacje

World of Warships

Jednymz najlepiej znanych producentów gier wojennych utrzymanychw konwencji MMO…
Read more
Informacje

World of Warplanes

Rynek gierfree-to-playcieszy siędużą popularnością…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.