Porady

World of Warships porady, newsy, opis

Porady dla graczy w World of Warships trzeba zacząć od konkluzji, że nie jest to gra zręcznościowa i tym samym zbyt „dynamiczna”. To raczej strategia i przewidywanie jest tym, na czym musimy się skupić. W grze musimy odpowiednio planować swoje kolejne ruchy, aby zrobić jak najlepszy wynik tzn. obrażenia na wrogich okrętach. Będąc dobrym graczem, będziemy odczuwali coraz większą chęć do grania. Poprzez dobrą grę, Wasze statystyki będą coraz to lepsze i kto wie, może w przyszłości jakiś dobry klan się do was odezwie.

Początek

Każdy gracz na samym początku, przed rozpoczęciem gry, staje przed ważnym wyborem, jakim jest: wybór poziomu, od którego zacznie naukę, oraz pierwszego drzewka technologicznego okrętu. Jako klasę najlepszą na początek polecamy pancerniki i drzewko technologiczne niemieckie.

Pancerniki niemieckie słyną z  „wybaczania błędów” – to znaczy, że jeśli ustawimy się źle do wrogiej jednostki, to nie dostaniemy takich obrażeń, jak w przypadku innych pancerników. Posiadają, póki co najlepszy pancerz spośród wszystkich pancerników w grze. Oczywiście to nie znaczy, że możemy sobie pływać cały czas źle ustawieni, gdyż każdy okręt ma swoją wytrzymałość i ilość życia. Tak więc zdecydowanie każdy gracz musi nauczyć się, że nie ustawia się burtą do innych okrętów, tym bardziej do wrogich pancerników, ale raczej dziobem bądź rufą. To niesie ze sobą ograniczenia, ponieważ stojąc dziobem bądź rufą, możemy strzelać jedynie z przednich wież artylerii.

Alternatywą jest kątowanie, czyli ustawianie się pod kątem do wrogiej jednostki, tak aby nie pokazywać za bardzo burty, a przy okazji strzelać również z wież, które znajdują się na rufie.

Jak być lepszym?

Jak we wszystkim, aby stać się lepszym graczem, musimy grać, grać i jeszcze raz grać. Nie ma innej metody na poprawę swoich umiejętności. W World of Warships bardzo ważna jest znajomość i wiedza o grze. Każdy, kto chce grać lepiej, musi zapoznać się z mechaniką gry i innymi bardzo ważnymi elementami, takimi jak np. statystyki okrętu, z którym się aktualnie walczy.

Wszelkie porady dotyczące mechaniki gry i statystyk okrętów są dostępne na World of Warships forum czy też na World of Warships wiki. Warto jest również znaleźć sobie twórcę filmów o tematyce World of Warships na YouTube i obejrzeć/posłuchać co dana osoba ma do powiedzenia. Tacy twórcy są to gracze, którzy znają dobrze mechanikę gry, długo grają i dysponują dużą wiedzą nieformalną. Są to zwykle zaufani ludzie twórców gry, czyli comunity contrybutorzy, którzy często odpowiadają na wszelkie Wasze pytania, jakie im zadacie.

Podsumowanie

Bycie dobrym graczem w World of Warships nie jest naprawdę bardzo trudno. Nie bójcie się pytać o porady lepszych i bardziej doświadczonych graczy, którzy z przyjemnością podzielą się z wami wiedzą. Wchodźcie na fora, kanały na YouTube i zdobywajcie informacje, ale przede wszystkim grajcie i wykorzystujcie swoją wiedzę. Gra jest dostępna na: PC, XBOX ONE, PS4.

Related posts
Porady

Porady dla graczy w grze Transport Fever 2

Porady dla graczyw grze Transport Fever 2 pozwoląCi na rozwinięcie…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Horizon Zero Dawn

Porady dla graczy Horizon ZeroDawnzebrane przez naszą redakcję, pozwolą…
Read more
Porady

Porady dla graczy w grze Total War Saga: Troy

Porady dla graczyw grze Total War Saga:Troyto gratka dla prawdziwych fanów…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.